Projekt "Piccolo"
Dodane przez Booster dnia Lipiec 26 2010 03:18:55

Projekt "Piccolo"


Rozpocząłem projekt animacji 3D, w której chcę pokazać na co stać mnie i darmową aplikację Blender. Film odnosić się będzie do pewnego anime, popularnego w latach 80-tych i 90-tych. Zapraszam do czytania!


Rozszerzona zawartość newsa

Projekt-wizytówka

Każdy artysta ma zawsze to jedno wielkie dzieło, które staje się jego (jej) znakiem rozpoznawczym w kraju czy na świecie. Tak też i ja pragnąłbym stworzyć coś naprawdę... dużego, no. I choć sam jestem grafikiem o raczej znikomych osiągach, to mocno wierzę w to, że stać mnie na samodzielne zrobienie filmu pokroju takiej "Katedry". Niemniej jednak artystą nie jestem i za takiego się nie uważam, dlatego nie zamierzam się silić na jakiś wielce oryginalny pomysł, nowe spojrzenia, przenośnie. Nah, mój filmik będzie czystym efekciarstwem i próbą podjęcia tematu, który w sercach wielu fanów pewnego anime palił się świetliście, a na ekranach kin ze wstydu. :)

"...It's over 9000!..."

No tak dla niektórych to czytających sprawa jest już oczywista. To anime, to DragonBall. Jednak zanim fani sagi DBZ wybiją głową dziurę w suficie podczas podskoków radości, to pragnę zakomunikować, że nie ma szans, abym zrobił pełnometrażową animację 3D mając tylko siebie za modelera, texturera, riggera, animatora, dźwiękowca, kompozytora, narratora i montażystę. To co zrobię będzie się zamykało w jednej scenie walki umiejscowionej w nocy "na końcu świata" między Piccolo a Son-Gohan'em w formie Ozaru. Całą scenę postaram się zrobić jak najbardziej foto-realistycnie i efekciarsko - to jest bottom line. Muzykę będę robił sam, ale bazując ją na oryginalnych motywach z japońskiej/francuskiej wersji dubbingowej. Nie wiem jeszcze tylko czy postaciom kazać mówić po angielsku czy może po japońsku. :P

Piccolo remade

Ponieżej 3 rendery zrobionej już i origowanej głowy jednego z aktorów filmiku - nameczanina Piccolo - w pozie "THIS IS NAMEK!!!".

Sam model z AO:

AO + Diffuse:

AO + Diffuse + Normal:

Hi-ho, Silver! Awaaaay!