Internetowe portfolio Macieja Pietruszajtysa
Strona Główna ˇ Galeria ˇ Filmy i Animacje ˇ O mnie ˇ LinkiPoniedziałek, Lipiec 26, 2021
Projekt "Piccolo" c.d. 4
Journal

Piccolo i inne dziwadła

Przez ostatnich kilka miesięcy eksperymentowałem z różnego rodzaju ustawieniami światła i materiałów, mając na celu uzyskanie jak największego realizmu. Wykonywałem mnóstwo testowych renderów i doprowadzałem swój komputer do wrzenia, przez co aż 5 razy wyskoczył mi Bluescreen - na Windows 7! To rzadkość.


Twierdzę, że do zupełnej perfekcji mi jeszcze daleko, szczególnie z powodu słabego sprzętu i braku drogiego, tzw. "profesjonalnego" oprogramowania, ale pracuję z tym co mam, bo nie jest źle.

Model głowy piccolo zmieniłem, próbując znaleźć najlepszy sposób na sterowanie jego mimiką. Przetestowałem z nim wszystko! Sterowanie za pomocą bone'ów (kości), sterowanie za pomocą kluczy kształtów, a także mniej znane i rzadziej stosowane sterowanie za pomocą kratownic (lattice) i w rezultacie doszedłem do wniosku, że najlepszy efekt uzyskam używając wszystkich metod sterowania kształtem siatki, tworząc z bone'ów konstrukcje symulujące ruchy mięśni twarzy i uzupełniając je kluczami kształtów tam gdzie mają się pojawiać zmarszczki na skórze. Zmieniłem także wygląd Piccolo, dając mu duże tęczówki (jak u kota) i tworząc ostre zarysowanie trzewioczaszki, co zbliża jego wygląd do wyglądu stereotypowego kosmity. Zmieniłem mu także brwi, rezygnując z dotychczasowych łusek. Uważam że masywne łuki brwiowe są znacznie bardziej demoniczne w wyglądzie. Dodałem mu też po jednym kolcu po obu stronach żuchwy, aby wyglądał bardziej smokowato. :D

Oto jak Piccolo Juunia wygląda na chwile obecną:


Tak! Piccolo jest kick-ass! XD

Nowa mapa nromalnych, mapa koloru i mapa odblasków już w drodze. Ruchome źrenice i możliwość zawijania ust. :D

Zacząłem także "bawić się" w kompozytora i próbuję przekształcić oryginalny temat muzyczny Piccol'a tak, żeby wyprowadzić go z nurtu japońskich kreskówek z lat 80-tych w tzw. "epic music", czyli rodzaj muzyki energicznej i monumentalnej, jaki słyszeliśmy, np. w Piratach z Karaibów. Idzie ciężko, ale jak coś sklecę to tu wstawię.

W międzyczasie pewna grupa studentów i zapaleńców gier przeglądarkowych, poprosiła mnie o pomoc w tworzeniu wizerunku stworzonej przez nich gry LOKAH - mmo o podboju międzygwiezdnym, jakich już wiele w internecie. Zgodziłem się i teraz moja w tym głowa, aby pod kątem wizualnym była to najlepsza gra tego typu jaką uda wam się w internecie znaleźć. Mój pierwszy udział we doskonaleniu tej gry:


To na razie tyle! Wracam do pracy!

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © Maciej Pietruszajtys 2010

57997 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu